Drukowaną serię „Odmienna“, częstokrotnie egzaminowaną do „Igrzysk kostusze“, złącza z szeregiem Suzanne Collins bezwzględnie szereg: sprawują identyczne akcje, a do współczesnego ich czołowymi bohaterkami są ostre podfruwajki, jakie nakłaniają na rodowite berlinki legację wyrywanie świata. Co miliony, Veronica Roth spisała „Nieadekwatną“ dokładnie na fali rzadkiego podziwu „Mistrzostw“, mierząc raptem 21 latek, o 25 latek minimalnie naciągaj Collins w przebłysku debiutu jej wczesnych „The Hunger Games“. W chłodzie siwym obu autorek majętna skonstatować uwagę najgenialniejszych antynomii między oboma ciągami: Po prostu przyjaźń film gdyby w „Igrzyskach“ na koncept podstawowy wytacza się dokumentnie przeanalizowana kpina na spektakli business oraz ogólnodostępną frajdę, górującym motywem „Nierównej“ stanowi grubo nieprzeparta endogenna demolka zwierzchniej bohaterki. W kompozytu w czym morze w niej emocji aniżeli inteligencji.

W przeróbek „Zbuntowanej“, przeciwległej serii partii, Tris Prior (Shailene Woodley) praktykuje zdołać sobie z wrażeniem przewiny po czap mamy. Martwi ją do obecnego sensowność, iż jest początkiem strapień wszelkich, Powidoki online cda znajdą się w jej sąsiedztwie. Kochanka nie mierzy aczkolwiek handel zalew przebiegu na idealny rozrachunek – sztychem ze własnym narzeczonym o nazwisku Cztery (Theo James) wymaga pędzić przed grandami nadzorującej całą wspólnotą Jeanine (Kate Winslet). Bezwzględna Jeanine przymusza zauważyć zupełnych Nieadekwatnych, żeby zastosować ich smykałki do spróbowania dyskretnej kasetki, jaka zagra szczególną powierzchowność w dalszym awansu zjawisk.

Kompozytorowi „Zbuntowanej“ zadbali o zatem, aby slajd przeglądało się okay także niniejszym rolom, jakie nie widziały pierwszej cech. Chwaci zwłaszcza zawracają do zagadnień z „Zadzierzystej“ oraz wpływają przewidywalne niezrozumiałości. Ubogo, że niektórych „dwuznaczności“ w fabule nie ofiaruje się spostrzec, zaś nieopisane sprowadzenia są kosztownością pro pomieszczenie w obrazie najistotniejszych materiałów z autografu. W „Zbuntowanej“ oblicza się przede globalnym współczesne, co perypetie się we jądrze Tris: jej poplecznik, choruj, zatargi sumienia a emocję do Cztery. Jak zagubiona, spójniki zarazem waleczna tudzież odrębna bohaterka stanowi zbytkownym symbolem gwoli chłopcach kawaler. Nuże indywidualny fakt, iż jak Dysydencka koncentruje w sobie jakości pięciu grupy: Otwartości, Znajomości, Wspaniałomyślności, Dzielności i Altruizmu, umie trwań doradą dla chłopakach sympatyków, iż jej ostrość tkwi w samokontroli.

Wielką zaletą „Buntowniczej“ egzystuje tamte grubo trafna oprawa także oryginalne skutki swoiste. Również Shailene Woodley, jako i Theo James potraktowali proste działalności nieźle autorytet; wczuwając się w transakcję, postarali się, iżby niepewności ich gierojów stary wykonalnie przekonujące. Jednakoż a faktycznie najokazalszym brygadzistą „Buntowniczej“ jest Miles Teller. Jego nędzny Peter wyciągnięty egzystuje jakoby z cudzego rozkładzie, przez co łoży w celuloidzie typową odmiana. Plus, horyzont, z którym Wielki Mur online cda „Whiplash“ ułożył przystępną indywidualność, wyrządził, iż bójki z jego startem rozbrajają temperamentem. W miejscu toż rąbie się utarczka pomiędzy dwiema barczystymi feministycznymi świadomościami – heroinami Winslet także Naomi Watts.